30.08.2019, Ředitelka Školy

Zřizovatel MŠ : Statutární město Most
Provoz MŠ: 6.00 - 16.30 hodin
Počet tříd: 6
Kapacita MŠ (dle Rozhodnutí o zařazení do rejstříku škol a školských zařízení): 150 dětí

Mateřská škola je umístěna uprostřed sídlištní zástavby v blízkosti MHD.

Areál mateřské školy tvoří 2 budovy F, D a školní zahrada. V budově D jsou umístěny kanceláře, kuchyň, herna pro děti a skladové prostory.

Školní zahrada je rozdělena do dvou částí a dále členěna zeleným porostem pro skupinové hry a činnosti dětí. Od ostatní panelové zástavby je zahrada oddělena zeleným, vzrostlým porostem. Je částečně vybavena zahradním náčiním na relaxaci, hry, odpočinek a pohybové vyžití dětí. Školní zahrada slouží pro pobyt venku a společné akce rodičů s dětmi pořádané školou.

K pobytu venku lze využít také parčík, kde je vybudováno dětské hřiště s dřevěným programem a které se nachází v těsné blízkosti školy. K vycházkám je možné využít i parku na Liščím vrchu.

V budově F je umístěno 6 tříd s označením A , B, skladové prostory a služební byt. Tři třídy A jsou umístěny v I. nadzemním podlaží budovy a tři třídy B ve II. nadzemním podlaží, každá třída má svůj uzamykatelný vchod. Celý areál je střežen kamerovým systémem.

Mateřská škola má udělenu výjimku z počtu dětí do možné kapacity 150 dětí/6 tříd i školní zahrady. Prostor tříd a počet hygienických zařízení odpovídá kapacitě naplněnosti mateřské školy o počtu 150 dětí celkem.