Hrajeme si spolu

Vzhledem k tomu, že se naše Mateřská škola  zapojila do výzvy „Šablony pro MŠ a ZŠ I“, která byla vyhlášena Řídícím orgánem Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, rozhodli jsme se zrealizovat projekt pod názvem „Hrajeme si spolu" Tímto bychom vám tento projektem chtěli představit.

Projekt je realizován od listopadu 2016 a bude probíhat do listopadu 2018. Tedy celé dva roky.

Cílem tohoto projektu je v prvé řadě osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů a jejich další vzdělávání v oblastech: čtenářská pregramotnost, matematická pregramotnost a inkluze.

Dále je tento projekt zaměřen na specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ.

Nedílnou součástí tohoto projektu je také sdílení zkušeností pedagogů z různých mateřských škol prostřednictvím vzájemných návštěv, které budou realizovány vždy na jaře téhož roku.

V neposlední řadě je projekt zaměřen taktéž na podporu spolupráce s rodiči dětí v MŠ. V rámci naplnění tohoto cíle budou uspořádána odborně zaměřená tematická setkávání s rodiči dětí v MŠ. O probíhajících setkáních budete vždy včas srozuměni.

Aktivity projektu:

Číslo a název aktivity: I/2.1 - Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ. Cílem je podpořit pedagogy mateřských škol ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí.

Číslo a název aktivity: I/2.3 - Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ - DVPP Čtenářská a Matematická pregramotnost, Inkluze. Cílem aktivit je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Číslo a název aktivity: I/2.4 - Specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ. Cílem je podpořit pedagogy mateřských škol, a to prostřednictvím absolvování akreditovaného vzdělávacího programu DVPP zaměřeného na osobnostně sociální rozvoj dvouletých dětí v mateřské škole.

Číslo a název aktivity: I/2.6 - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv (pro MŠ). Cílem je podpořit pedagogy MŠ ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí, a to prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností mezi pedagogy z různých škol v rámci ČR.

Číslo aktivity: I/3.3 - Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ. Cílem aktivity je poskytnout rodičům dostatečný prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu. Mateřská škola zorganizuje odborně zaměřená tematická setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma týkající se usnadnění přechodu dětí do základní školy. Externím odborníkem může být např. pedagog základní školy, pracovník pedagogicko-psychologické poradny, psycholog, apod. V případě, že se jedná o příspěvkovou organizaci, kde je součástí mateřská i základní škola, může být odborníkem i pedagog této základní školy.

V rámci projektu proběhla již tato setkání rodičů :

PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŠKOLÁKŮ  - proběhla setkání v naší mateřské škole

• ŠKOLNÍ ZRALOST ve středu 22.3.2017 a 23.3.2017 od 15:30
  • GRAFOMOTORIKA, PŘEDČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST  - 3.5.2017 a 4.5.2017 od 15.30 - praktické ukázky i s dětmi
  • PŘEDMATEMATICKÁ GRAMOTNOST  - 17.5.2017 a 18.5.2017 od 15.30h - praktické ukázky i s dětmi

Polytechnické vzdělávání - 10.4.2017 a 11.4.2017 od 15.30. - Bc. Petra Nováčková( ředitelka MŠ)

Zdravý vývoj osobnosti dítěte -upevnění vztahu mezi rodičem a dítětem  26.4.2017 a 10.5.2017 od 15.30h - Mgr. Kamila Bobková

Logopedická prevence --  Libuše Hrdá

LOGOPEDIE

NAŠE MŠ byla ÚSPĚŠNÁ V PODÁNÍ ŽÁDOSTI O DOTACI v roce 2015

Naše mateřská škola byla úspěšná v podání žádosti o dotaci MŠMT z rozvojového programu na podporu logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2015. Projekt nazvaný „Bim – bam zvoneček, mluví každý chlapeček, Bim – bam rolničky mluví všechny holčičky“ byl  realizován v roce 2015 v naší MŠ. Logopedická prevence v naší MŠ pokračuje i nadále.