12.02.2019, Ředitelka Školy

Hrajeme si spolu

Vzhledem k tomu, že se naše Mateřská škola  zapojila do výzvy „Šablony pro MŠ a ZŠ I“, která byla vyhlášena Řídícím orgánem Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání, rozhodli jsme se zrealizovat projekt pod názvem „Hrajeme si spolu" Tímto bychom vám tento projektem chtěli představit.

Projekt je realizován od listopadu 2016 a bude probíhat do listopadu 2018. Tedy celé dva roky.

Cílem tohoto projektu je v prvé řadě osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů a jejich další vzdělávání v oblastech: čtenářská pregramotnost, matematická pregramotnost a inkluze.

Dále je tento projekt zaměřen na specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ.

Nedílnou součástí tohoto projektu je také sdílení zkušeností pedagogů z různých mateřských škol prostřednictvím vzájemných návštěv, které budou realizovány vždy na jaře téhož roku.

V neposlední řadě je projekt zaměřen taktéž na podporu spolupráce s rodiči dětí v MŠ. V rámci naplnění tohoto cíle budou uspořádána odborně zaměřená tematická setkávání s rodiči dětí v MŠ. O probíhajících setkáních budete vždy včas srozuměni.

Aktivity projektu:

Číslo a název aktivity: I/2.1 - Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů MŠ. Cílem je podpořit pedagogy mateřských škol ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí.

Číslo a název aktivity: I/2.3 - Vzdělávání pedagogických pracovníků MŠ - DVPP Čtenářská a Matematická pregramotnost, Inkluze. Cílem aktivit je podpořit profesní růst pedagogických pracovníků pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Číslo a název aktivity: I/2.4 - Specifika práce pedagoga s dvouletými dětmi v MŠ. Cílem je podpořit pedagogy mateřských škol, a to prostřednictvím absolvování akreditovaného vzdělávacího programu DVPP zaměřeného na osobnostně sociální rozvoj dvouletých dětí v mateřské škole.

Číslo a název aktivity: I/2.6 - Sdílení zkušeností pedagogů z různých škol prostřednictvím vzájemných návštěv (pro MŠ). Cílem je podpořit pedagogy MŠ ve zvyšování kvality jejich každodenní práce při vzdělávání a výchově dětí, a to prostřednictvím vzájemné výměny zkušeností mezi pedagogy z různých škol v rámci ČR.

Číslo aktivity: I/3.3 - Odborně zaměřená tematická setkávání a spolupráce s rodiči dětí v MŠ. Cílem aktivity je poskytnout rodičům dostatečný prostor a informace pro včasné rozmyšlení všech faktorů spojených s nástupem jejich dětí na základní školu. Mateřská škola zorganizuje odborně zaměřená tematická setkávání rodičů za účasti externího odborníka na téma týkající se usnadnění přechodu dětí do základní školy. Externím odborníkem může být např. pedagog základní školy, pracovník pedagogicko-psychologické poradny, psycholog, apod. V případě, že se jedná o příspěvkovou organizaci, kde je součástí mateřská i základní škola, může být odborníkem i pedagog této základní školy.

V rámci projektu proběhla již tato setkání rodičů :
PRO RODIČE BUDOUCÍCH ŠKOLÁKŮ  - proběhla setkání v naší mateřské škole

Besedy s Mgr. Lenkou Koudelovou:

• ŠKOLNÍ ZRALOST
  • GRAFOMOTORIKA, PŘEDČTENÁŘSKÁ GRAMOTNOST  - praktické ukázky i s dětmi
  • PŘEDMATEMATICKÁ GRAMOTNOST  - praktické ukázky i s dětmi

Polytechnické vzdělávání -  Bc. Petra Nováčková( ředitelka MŠ), Miroslava Samková (ředitelka MŠ)
Zdravý vývoj osobnosti dítěte -upevnění vztahu mezi rodičem a dítětem - Mgr. Kamila Bobková
Logopedická prevence --  Libuše Hrdá
Zdravý vývoj osobnosti dítěte - Jaroslava Vondráková